Przejdź do treści
spółki na Cyprze

Coraz więcej spółek ma siedzibę na Cyprze

Czytając gazety czy oglądając filmy o wielkich firmach uświadamiamy sobie, jak niewiele wiemy o ich funkcjonowaniu. Nawet nie przyszłoby nam zapewne do głowy, że większość ze znanych nam spółek ma swoje główne siedziby w krajach mniej lub bardziej odległych od naszego.

Posiadanie spółki na Cyprze nie jest jednak chwilową modą

spółki na CyprzeJuż od dłuższego czasu można zaobserwować pewnego rodzaju trend na szczytach biznesowych. Ludzie, którzy prowadzą ogromne firmy nie chcą rozliczać się w każdym kraju z osobna jeśli chodzi o podatki. Znacznie prostsze jest posiadanie spółki na Cyprze, niż w każdym kraju z osoba – pozwala to na prostsze rozliczanie się z podatków. Oczywiście ludzie są różni i nie każdy od samego początku prowadzenia działalności rwie się do rejestracji firmy w innym kraju. Wystarczą jednak jednorazowe problemy przy rozliczeniach spowodowane konfliktem interesów dwóch państw, w których dana osoba prowadzi działalność, by zorientować się w tym, co jest korzystniejsze dla firmy. Nie jest tak, że wszyscy mają spółki na Cyprze, ale na pewno prędzej czy później wszyscy prowadzący działalność międzynarodową zarejestrują tam swoją firmę. Powodów jest mnóstwo – pomijając optymalizację podatkową, która ułatwia rozliczanie się z danin, aż po brak dodawania niepotrzebnej pracy działowi księgowości. Spółki na Cyprze cieszą się całkiem prostym systemem rozliczeniowym, co pozwala na mniej zmartwień dotyczących tego, czy aby na pewno wszystko zostało rozliczone tak, jak powinno. Sporo ludzi najzwyczajniej w świecie ceni sobie spokój ducha na tyle, że nie chcą zastanawiać się codziennie, czy wszystko zostało rozliczone zgodnie z najnowszymi ustawami w każdym z siedmiu krajów, w których prowadzą biznes.

Rejestracja spółki w innym kraju ma swoje niewątpliwe korzyści dla prezesa, jak i dla pracowników. Dlatego też coraz więcej firm decyduje się na ten krok.