Przejdź do treści

Co zrobić gdy elementy z betonu ulegną zniszczeniu?

Lata lecą, a wraz z ich upływem przedmioty tracą swój urok i blask. Meble niszczeją, ubrania się spierają, a mieszkania wymagają remontu. O ile potrzebne prace renowacyjne sprowadzają się tylko do odmalowania ścian, czy zmiany paneli na podłodze, każdy z nas może się tego podjąć samodzielnie. Wystarczy odrobina predyspozycji manualnych, trochę samozaparcia i wolny weekend, aby nasze mieszkanie odzyskało dawny blask.

Renowacja betonu – sposób na odświeżenie materiału

renowacja betonuSprawa staje się nieco trudniejsza, gdy zniszczeniu ulegają elementy konstrukcyjne – schody, ściany, płoty betonowe, czy wylewki podłogowe. Wtedy lepiej nie rozpoczynać działania zbyt pochopnie, tylko zaznajomić się z możliwościami i w rozsądny sposób przystąpić do pracy. Warto zapoznać się przede wszystkim z szeroką gamą dostępnych na rynku produktów. Obecnie stosowane różnego rodzaju dodatki do betonu pozwolą nam wybrać produkt najlepiej dostosowany do naszych potrzeb. Kiedy już wykonamy niezbędne prace, zwłaszcza gdy jest to renowacja betonu dobrze pamiętać o zabezpieczeniu jej efektów przed zbyt szybkim uleganiem procesom niszczenia. Impregnacja betonu pozwala na zachowanie elementów betonowych w dobrym stanie przez znacznie dłuższy czas. Jeśli jednak prace remontowe dotyczą wyłącznie wnętrz także możemy się zapoznać z szerokim spektrum zastosowania betonu. Tym razem do naszej dyspozycji obecny jest beton licowy. Nakładany na ściany nadaje wnętrzom charakterystyczny, surowy charakter.

 

Wykorzystywany jako podłoga sprawdza się doskonale zwłaszcza w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, modelowany jako element dekoracyjny pozwala nam na personalizację naszych wnętrz. Jeśli więc szpachlowanie sufitu i tynkowanie ścian już za nami być może najwyższa pora zamiast po tradycyjne farby wyruszyć do sklepu po dający nowe możliwości wykończeniowy beton. Otrzymany efekt z pewnością będzie niepowtarzalny.

Zaintresowanym renowacją betonowych elementów konstrukcyjnych polecam stronę http://www.e-materialy.com