Przejdź do treści

Co należy wiedzieć o usługach pogrzebowych

 

W którymś momencie naszego życia nadejdzie ten dzień, w którym będziemy musieli pożegnać się z bliską nam osobą i zająć wieloma formalnościami, związanymi z jej pochówkiem oraz kwestiami spadkowymi. Z pewnością w tym czasie nasza głowa będzie zaprzątnięta zupełnie innymi problemami, dlatego o kilku faktach na ten temat warto wiedzieć już wcześniej.

Jak wybrać odpowiednią firmę pogrzebową?

usługi pogrzebowe na terenie KrakowaWybór właściwej firmy pogrzebowej pozwoli nam na odetchnięcie w tym trudnym dla nas czasie i przerzucenie wielu formalności na inny podmiot. Właśnie dlatego należy wszystko starannie przemyśleć i zasięgnąć opinii wielu osób czy przejrzeć internet. Firma pogrzebowa zajmuje się bowiem nie tylko samą kwestią pochówku, chociaż i tutaj powstaje wiele problemów i zagadnień do rozstrzygnięcia, ale również może w naszym imieniu wystąpić do ZUS-u o zasiłek pogrzebowy. Niektóre firmy jednak przerzucają wiele obowiązków na nas samych. Jaka będzie dobra firma pogrzebowa? Na przykład jedna z firm, które znam, z których korzystałam i którą mogę spokojnie polecić, oferująca usługi pogrzebowe na terenie Krakowa, charakteryzuje się tym, że praktycznie załatwia za klienta maksimum formalności. Mój ojciec zmarł w domu, wystarczył jeden telefon, pracownicy firmy pogrzebowej zjawili się dosłownie w pół godziny – umyli, ogolili, ubrali ojca. Potem musiałam ich odwiedzić tylko raz, by dostarczyć akt zgonu, wybrać trumnę i dodatkowe elementy. Całą resztą bardzo profesjonalnie zajęła się firma, a do tego nie wzięli ode mnie grosza, ponieważ wszystko rozliczyli w ramach zasiłku pogrzebowego, o który sami wystąpili.

W tak trudnym momencie, jak utrata bliskiej osoby, nie jest nam łatwo myśleć o rozmaitych formalnościach, które należy załatwić. Właśnie dlatego dobrze jest skorzystać z pomocy osób, które w pewnych kwestiach w tym momencie nas wyręczą.