Przejdź do treści

Co należy podawać roślinom?

 

Informacje o niektórych substancjach mogą się człowiekowi przydać nawet w sytuacji, gdy sam nie jest chemikiem. W codziennym życiu przecież bardzo często musimy sięgać po różne chemikalia po to, żeby osiągnąć zamierzone efekty. Na przykład rolnicy posługują się aktualnie biostymulatorami na dość dużą skalę, ale jest to zjawisko o charakterze tylko i wyłącznie pozytywnym.

Co trzeba wiedzieć o nowoczesnym biostymulatorze?

biostymulatory roślinBiostymulator to tak naprawdę nowoczesny odpowiednik nawozów, z tym że działa on na zupełnie innej zasadzie. Może bowiem w sposób bezpośredni lub pośredni wpływać na roślinę, gdyż efekty jego działania obserwuje się czasami nawet długo po zbiorach, bo ma on pozytywny wpływ na stan gleby. Oczywiście ten wpływ w każdym przypadku będzie zależny od zastosowanej przez człowieka dawki i wielu innych czynników. Dlatego, żeby efekty były pozytywne, należy zawsze dokładnie stosować się do zaleceń przekazywanych przez producenta na opakowaniu czegoś takiego. Biostymulatory roślin charakteryzują się między innymi tym, że działają one bez względu na takie czynniki jak temperatura czy inne podobne kwestie. Oczywiście przeznaczenie każdego biostymulatora może być zupełnie inne i dlatego coś takiego należy podawać w określonych porach. Wpływają one bowiem bardzo często na różne części rośliny. Od nawozów bardzo mocno odróżnia je zawsze również pochodzenie.

Coś takiego bardzo często pochodzi bezpośrednio ze środowiska naturalnego, więc nie może mieć negatywnego wpływu na stan gleby. Tym bardziej, że gdy już się całkowicie rozłoży, to po takim biostymulatorze nie pozostaje praktycznie żaden ślad. Dzięki biostymulatorom zyski wzrastają, a jakość produktów otrzymywanych w ten sposób utrzymywana jest nadal na bardzo wysokim poziomie.