Przejdź do treści

Ciśnieniowy odkurzacz przemysłowy

Obróbka metalu to praca generująca tak samo dużo odpadu jak obróbka drewna, choć jak okazało się niedawno, nie tak łatwa do sprzątania. Wióry i opiłki metalu są bowiem tak ciężkie, iż większość odkurzaczy przemysłowych zwyczajnie nie radzi sobie z ich usuwaniem z miejsca pracy. Z tego powodu musieliśmy często ręcznie poprawiać miejsce w którym wykonywaliśmy obróbkę.

Silny odkurzacz próżniowy do sprzątania miejsca pracy

specjalny odkurzacz do wiórów metalowychCiągłe poprawianie po odkurzaniu nie należy jednak do zadań przyjemnych, a po którymś razie postanowiliśmy wymienić dotychczasowo używany odkurzacz na model bardziej przystosowany do warunków w jakich pracujemy. Zamówiliśmy więc specjalny odkurzacz do wiórów metalowych, montowany na stanowisku pracy. Odkurzacze tego typu nie są zwykłymi maszynami mechanicznymi, takimi jak normalne odkurzacze domowe i przemysłowe. Zamiast silników wciągających powietrze za pomocą wentylatora, odkurzacz który niedawno otrzymaliśmy wykorzystuje próżnię w zbiorniku by usuwać najcięższe osady po obróbce metalu. Dzięki dużej mocy, odkurzacz może bez większego trudu być używanym do sprzątania stanowiska pracy z opiłków ciężkich metali, a kompaktowa konstrukcja, w porównaniu do gabarytów niektórych przemysłowych odkurzaczy, ułatwia ulokowanie odkurzacza w jednym miejscu. Jest to jednak dość duża maszyna, zajmująca sporo miejsca, a na dodatek wymaga posiadania własnego kompresora powietrza, wyciągającego powietrze ze zbiornika odkurzacza.

Nie będzie on więc tak wygodny jak normalny odkurzacz elektryczny, choć od takowego jest znacznie skuteczniejszy. Dla tych załóg które potrzebują narzędzia do sprzątania stanowisk pracy mającego najwyższą moc jest to najlepszy rodzaj odkurzacza, dobrze sprawdzający się nawet w najtrudniejszych warunkach.