Przejdź do treści
laryngolog

Chore drogi oddechowe – laryngolog pomoże

Dbanie o zdrowie należy do nas samych, dlatego powinniśmy dołożyć starań, aby zachować je jak najdłużej, podejmując działania profilaktyczne zapobiegamy wystąpieniu różnych chorób.

Nie zwlekaj z wizytą u laryngologa

laryngologW okresie jesienno-zimowym narażeni jesteśmy na choroby wirusowe atakujące górne i dolne drogi oddechowe, warto wtedy zaszczepić się przeciw grypie, aby ustrzec się przed jej pojawieniem. Jeżeli jednak nie udało się uniknąć dolegliwości ze strony ucha, nosa, krtani lub gardła należy udać się do specjalisty, którym w tym przypadku jest laryngolog zajmujący się leczeniem tych narządów. Mamy możliwość skorzystania z wizyty na tak zwany NFZ lub prywatny laryngolog przyjmie nas w swoim gabinecie. W Bydgoszczy są długie oczekiwania na wizyty lekarskie refundowane, dlatego w takich sytuacjach pozostaje nam laryngolog prywatnie świadczący usługi, który gwarantuje kompleksową poradę, ponieważ w razie potrzeby wykona mały zabieg na miejscu. Ponadto wizyta przebiegnie w miłej atmosferze, dzięki czemu zapomnimy o bólu ucha lub gardła. Warto wiedzieć, że laryngologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób uszu, gardła, nosa, krtani i zatok przynosowych. Podobnie otolaryngologia, zajmuje się leczeniem tym chorób, więc jeżeli męczy nas przewlekły katar lub uporczywe bóle i zawroty głowy zgłośmy się do specjalisty z tych dziedzin. Nie można dopuścić do długiego utrzymywania się dolegliwości, ponieważ zaostrzenie objawów spowoduje, że będziemy musieli udać się na ostry dyżur do szpitala w Bydgoszczy, gdzie laryngologia pełni stałe dyżury. W przypadku, gdy dziecko skarży się na bóle gardła i ma wysoką temperaturę, najpierw musimy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, jeżeli on stwierdzi, że potrzebna będzie konsultacja specjalisty otrzymamy skierowanie a laryngolog dziecięcy zbada dziecko i wykona konieczne badania.

Narządy słuchu, węchu i mowy należą do delikatnych organów i dolegliwości z ich strony bardzo utrudniają nam normalne funkcjonowanie, dlatego nie można odkładać decyzji o skorzystaniu z porady specjalisty.

Więcej informacji na matyniak.pl