Przejdź do treści

Cegła lico – czym jest?

Możemy śmiało powiedzieć, że obecnie cegła króluje w wielu domach. Nic w tym dziwnego, element ten potrafi całkowicie odmienić nasze mieszkania. Jednak oprócz walorów dekoracyjnych wykazuje również inne, liczne zalety. Co więc warto wiedzieć o cegle? 

Rodzaje cegły – lico 

cegła licoCegła dostępna w sklepach może występować w różnych rodzajach. Branże budowlane szybko zauważyły zainteresowanie tym materiałem, chętnie więc wypuszczają własne produkty, które mają za zadanie imitować klasyczną cegłę. Jednak dla miłośników efektu, jaki tworzy w pomieszczeniu cegła, rozwiązania te mogą okazać się niewystarczające. Osoby te powinny zwrócić szczególną uwagę na produkt, jakim jest cegła lico, która w ostatnich latach cieszy się dużym zainteresowaniem. Cegła pochodząca z rozbiórki wcale nie musi stać się zwykłym, nieużytecznym gruzem. Wręcz przeciwnie – możemy nadać jej drugie życie. Cegła  z rozbiórki jest dużo trwalszym rozwiązaniem niż produkty, które mają za zadanie ją imitować. W końcu jak przetrwała tak wiele – w tym również rozbiórkę – musi wykazywać się szczególną odpornością na uszkodzenia. W jakich pomieszczeniach sprawdzi się cegła lico? Tak naprawdę nie ma określonego stylu, z którym możemy ją utożsamiać. W zależności od własnych potrzeb możemy dowolnie łączyć ją z różnymi stylami. Niezaprzeczalnie cegła króluje jednak we wnętrzach loftowych. Choć pomalowana na biały kolor sprawdzi się również w stylu minimalistycznym. 

Wiedząc już jak wiele zalet ma cegła lico, możemy się zastanawiać, gdzie w takim razie jej szukać? Tak naprawdę miejsc jest coraz więcej, ze względu na jej rosnącą popularność. Warto jednak upewnić się, że cegła, która do nas trawi jest odpowiedniej jakości. Choć pochodzi z rozbiórki, powinna nadal cechować się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia.