Przejdź do treści
oczyszczalnia ścieków

Budowa domu i przydomowa oczyszczalnia ścieków

Kupiliśmy z mężem dom w Toruniu. Wzięliśmy kredyt i zaczęliśmy budowę. Wynajęliśmy ekipę budowlaną i ruszyliśmy z pracami. Zamówiliśmy projektanta, który miał nam przygotować projekt domu. Myśleliśmy też żeby na działce znalazła się przydomowa oczyszczalnia ścieków.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – czy warto?

oczyszczalnia ścieków

Oboje z mężem uważamy, że należy dbać o naszą planetę. Jeżeli możemy chociaż w małym stopniu pomóc to czemu tego nie robić. Oczyszczalnia biologiczna skutecznie oczyszcza zanieczyszczoną wodę. Oczyszczona woda może zostać odprowadzona do studni czy rzeki. Wszystkich tych informacji udzieliła nam firma, którą zatrudniliśmy do montażu. Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest chętnie zakładana przez młodych ludzi w trakcie budowy domów. Możne je założyć praktycznie na każdym gruncie. W ziemi zakopywane są niewielkie zbiorniki. Firma zaproponowała nam gratisowy montaż, serwis przez dwa lata. Pan gwarantował, że przydomowe oczyszczalnie ścieków są bezawaryjne. Szambo ekologiczne pracownik firmy nam odradził ponieważ my mieliśmy podłączenie do kanalizacji. Szambo ekologiczne polecane jest w ogrodach, działkach gdzie takiego połączenia nie ma. Pracownik pokazał nam cały katalog różnych zbiorników, oczyszczalni. Spodobał mi się zbiornik na deszczówkę w kształcie dużej wazy. Nasza działka miała dużo hektarów. Taką wodą z deszczówki moglibyśmy podlewać nasze rośliny. To jest bardzo ekologiczne. Pan zaproponował cały zestaw z wężem i kranikiem który będzie można odkręcać nalewać sobie wodę do konewki.

Oczyszczalnia biologiczna została już zamontowana. Budowa domu została już zakończona. Posialiśmy już trawę i posadziliśmy rośliny. Niedługo będziemy podlewać naszą deszczówką. Ogród wygląda pięknie a my popieramy ekologię. Będziemy zachęcać naszych znajomych do tego pomysłu.