Przejdź do treści
akcesoria jeździeckie

Bryczesy damskie do jazdy konnej

Najważniejszy jest oczywiście koń. Bez niego sobie nie pojeździmy. Dobrze byłoby mieć także instruktora, który pomoże nam na początku naszej drogi. Jazda konna nie wymaga od jeźdźca drogiego sprzętu. Mówimy oczywiście o amatorskim jeżdżeniu.

Nie tylko bryczesy damskie będą potrzebne do jazdy konno

akcesoria jeździeckie

Oczywiście bardzo istotne jest bezpieczeństwo, dlatego musimy się zatroszczyć o dżokejkę i ochraniacze. Akcesoria jeździeckie można kupić w internecie i sklepach stacjonarnych. W sklepach internetowych kupujemy głównie akcesoria dla jeźdźca, a w stacjonarnych dla konia. Taką zauważyłam prawidłowość. Być może dzieje się tak, dlatego że łatwiej jest nam wybrać i dopasować rozmiar dla siebie niż dla konia. Szczególnie, gdy jesteśmy początkowymi jeźdźcami. Niedrogie bryczesy damskie mają standardowe rozmiary, więc spokojnie można zakupić je przez internet. Czaprak, czyli element chroniący grzbiet konia przed otarcie, również można zakupić w takim sklepie. Z kolei zdecydowanie odradzałabym zamawiania siodła, chyba że decydujemy się na specjalne siodło z wymiarami podanymi przez nas. Wówczas sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Siodło na wymiar, to jednak dość kosztowna sprawa, więc decydują się na nią raczej profesjonaliści. Można jednak w wielu wypadkach zamówić jakiś specjalny napis na siodle. Wówczas wygląda ono bardzo osobiście. Ochraniacze dla konia także można zakupić przez internet, gdyż nie jest to wielka sprawa. Te wszystkie elementy umożliwiające jazdę konną służą przede wszystkim naszemu bezpieczeństwu, ale także uprzyjemniają jazdę i chronią przed otarciami, jak na przykład bryczesy.

Nie ukrywam, że jazda konno bez tych wszystkich elementów jest możliwa, jednak znacznie trudniejsza. Konie przecież w niektórych krajach nie mają siodeł i prowadzi się je przez oklepywanie. Jazda konna w Europie naprawdę nie jest zbyt wymagająca.