Przejdź do treści

Bezpieczne przechowywanie kluczy w firmie

Zarządzając firmą, jedną z najważniejszych rzeczy, o którą trzeba się martwić, jest jej bezpieczeństwo. Jednym z elementów jego zapewnienia tak pracownikom, jak i powierzchni biurowej lub flocie samochodów, jest dbanie o sprawny i solidny system przechowywania kluczy. Aby nie polegać jedynie na podstawowych rozwiązaniach, coraz częściej sięga się po automatyczne systemy depozytowe.

Przechowywanie różnego rodzaju kluczy

solidne metalowe szafki na kluczeW dużych przedsiębiorstwach bardzo często montuje się zautomatyzowane systemy wydawania kluczy do pomieszczeń służbowych. Wykorzystywane do tego celu solidne metalowe szafki na klucze wyposażone są w elektryczne czytniki kart, dzięki którym można pobrać klucz z odpowiedniego gniazda. Tylko uprawnieni do tego pracownicy mają taką możliwość. Eliminuje to obawy, że niepożądane osoby z zewnątrz dostaną się do przeznaczonych wyłącznie dla zatrudnionych osób pomieszczeń. W przypadku firm transportowych, o wiele częściej stosuje się szafy depozytowe z wieloma wbudowanymi w nie skrytkami. Mieszczą się w nich dokumenty i klucze do samochodów z floty przedsiębiorstwa. Rozwiązanie to różni się od szaf, które przeznaczone są wyłącznie na klucze. Zamiast gniazd, za drzwiczkami znajduje się niewielka przestrzeń schowka. Może on być różnych rozmiarów, w zależności od przedstawionych producentowi potrzeb firmy. Dodatkowo można w nich zainstalować mechanizmy zabezpieczające, które identyfikują przedmioty wewnątrz.

Automatyczne skrytki na klucze są coraz częściej stosowanym sposobem na zabezpieczenie przedsiębiorstwa. Pozwalają one na dostęp do ich zawartości jedynie uprawnionym osobom. Mogą to być systemy przeznaczone na klucze do pomieszczeń lub samochodów. Pierwsze będą posiadać specjalne gniazda na breloki, drugie mieścić będą poza kluczami, także dokumenty.