Przejdź do treści

Bezpieczna naturalna farba

 

Koloryzacja włosów w dzisiejszych czasach jest tak popularna jak golenie nóg. Niemalże każda kobieta robi to systematycznie i odświeża kolor kiedy tylko się pojawią odrosty, lub wypłucze się kolor nałożony na włosy.

Skład naturalnych farb do włosów

naturalne farby do włosówWiększość kobiet nie jest zadowolona ze swojego naturalnego koloru włosów i chcą je zmienić. Blondynki chcą mieć ciemne włosy, a brunetki natomiast marzą o jasnych kosmkach. Aby były możliwe takie zmiany na głowie, to konieczne jest użycie mocnych, ingerujących w strukturę włosów farb. Takie produkty najczęściej zawierają amoniak, który niszczy włosy, szczególnie przy częstym zastosowaniu. Lepsze są naturalne farby do włosów, ale nimi nie uzyskamy tak spektakularnych zmian, gdyż są one pochodzenia roślinnego i nie posiadają środków rozjaśniających. Naturalna farba nie ma amoniaku, więc nie wysusza włosów, ani ich nie niszczy. Producent takiego produktu informuje, że na bardzo ciemnych włosach rezultat farbowania będzie prawie niewidoczny, więc trzeba wziąć pod uwagę, że taką farbą możemy jedynie rozjaśnić, lub przyciemnić włosy o jeden, góra dwa tony, lub odświeżyć naturalną barwę włosów. W składzie naturalnych farb nie znajdziemy parabenów, GMO, konserwantów, metali ciężkich, czy alkoholu. Taki produkt niesie ze sobą bardzo niskie ryzyko ewentualnej alergii. która często występuje przy klasycznej farbie z amoniakiem. Zawiera ona naturalne składniki takie jak proso, liście oliwek, ekstrakt brzozowy, czy wyciąg z nasion winogron.

Są to farby do domowego użytku i możemy je kupić w większości drogerii, lub sklepach kosmetycznych. Dostępne są w pięknych odcieniach blondu, brązu i czerwieni. Naturalne farby są w formie proszku, który należy rozrobić z odpowiednią ilością wody i można je aplikować.