Przejdź do treści
noclegi

Bezkonkurencyjne noclegi i mój biznes

Kiedy się mieszka w takiej miejscowości jak Pakość to bardzo ciężko jest zrobić własny biznes. W końcu ile może być tutaj sklepów spożywczych, fryzjerów czy sklepów budowlanych? Nie ma na takie rzeczy nie wiadomo jakiego popytu, a do tego niedaleko mojego miasta znajduje się Inowrocław.

Bezkonkurencyjne noclegi w Inowrocławiu i mój hotel

noclegiNiby to też nie jest wielkie miasto, w dodatku nie ma zbyt wielu atrakcji, jednak jest to jakby nie patrzeć miejscowość uzdrowiskowa. Przez to wiele osób tam dojeżdża, żeby podreperować nieco swoje zdrowie. Musiałam zatem wymyślić taki biznes, że jednocześnie osoby i w Pakości i w Inowrocławiu mogłyby do mnie przyjeżdżać. Pomyłam zatem, że bezkonkurencyjne noclegi-inowrocław byłyby dobrym pomysłem na biznes. W Inowrocławiu jest dużo takich pensjonatów, szczególnie w okolicach uzdrowiska, jednak tam ceny potrafią być bardzo wysokie. W końcu wtedy jest bliżej na zabiegi i do tężni. Zatem ja postanowiłam postawić na tanie noclegi. One będą idealne dla osób które nie mają tak dużych środków finansowych, żeby zatrzymać się w dobrym hotelu, lub też wiedzą, że i tak będą całe dnie na zabiegach czy w terenie, więc nie potrzebują nie wiadomo jakich luksusów. To było dobre rozwiązanie. Dzięki temu zatrzymywały się u mnie nie tylko osób, które miały coś do załatwienia w Pakości, ale także osoby które załatwiały coś w Inowrocławiu i wolałby zapłacić mniej za nocleg, ale dojeżdżać, bo to im się kalkulowało. W dodatku też mój pensjonat był położony niedaleko dworca autobusowego i kolejowego, więc podróżujący chętnie się do mnie udawali.

Cieszę się, że jednak postawiłam na tanie noclegi. Dzięki temu nie musiałam się o nic martwić, a biznes sam mi dobrze szedł. Nie musiałam się też tak martwić o wyposażenie, czy posiłki, w końcu były to noclegi w przystępnej cenie, a nie luksusowe.