Przejdź do treści

Bardzo często korzystam z oferty wypożyczalni rowerów

Uwielbiam jeździć na rowerze. Robię to tak często jak to tylko możliwe. Mam swój piękny rower trekkingowy, który idealnie nadaje się na długie przejażdżki zarówno po asfalcie jak i leśnych ścieżkach. Kiedyś brałem rower do samochodu i jechałem w góry pojeździć na bardziej wymagających trasach. Teraz robię inaczej, bo wszędzie działają wypożyczalnie, w których oferują wysokiej klasy sprzęt rowerowy.

Jadę w wybrane miejsce i wypożyczam rower

popularna wypożyczalnia rowerówSkorzystanie z możliwości wynajęcia jednośladu to doskonały sposób na to, żeby objechać na rowerze dowolnie wybrane miejsce lub atrakcję turystyczną. Przewożenie roweru na dachu samochodu stało się zupełnie zbędne, bo teraz nie ma miejsca, gdzie nie można by roweru sobie wypożyczyć. Lubię na przykład wyjechać bardzo wcześnie rano do Zakopanego. U podnóża Tatr działa popularna wypożyczalnia rowerów, z której korzystają chyba wszyscy przyjeżdżający tam rowerzyści. Wypożyczam sobie tam rower i mogę nim jeździć dowolną liczbę godzin. Wożenie ze sobą roweru przestało się po prostu opłacić. Wynajmując sobie rower mogę wybrać opcję rozliczenia się za godziny lub za całą dobę. Godzina wypożyczenia roweru w tej wypożyczalni kosztuje dziesięć złotych a za całą dobę trzeba zapłacić pięćdziesiąt złotych. Płacę więc z góry za całą dobę, bo jak jadę w góry to przynajmniej na siedem godzin. Do wypożyczenia jest wiele rodzajów rowerów, ale ja zawsze wybieram rower górski.

Praktycznie wszędzie można wypożyczyć rower. Można pojechać w góry, nad morze czy do miasta – zawsze znajdzie się gdzieś wypożyczalnię. To bardzo wygodne, bo zabieranie ze sobą roweru na taką wyprawę to jest jednak spora uciążliwość. A tak to mogę sobie zaplanować miejsce wycieczki, wsiąść rano w auto i na miejscu wynająć sobie dobrej jakości jednoślad.